Fagoty oraz kontrafagoty Heckel – historia

Firma Wilhelm Heckel GmbH, założona została w 1831 roku w Wiesbaden i jest bez wątpienia jednym z najstarszych warsztatów zajmujących się budową instrumentów dętych drewnianych. W tamtych czasach założyciel firmy Johann Adam Heckel, nadzorował produkcję  instrumentów w kompanii Schott w Mainz. To własnie tam poznał Karla Almenradera, muzyka the Court of the Dukes of Nassau in Biebrich, z którym założył firmę „Almenrader und Heckel”

Po śmierci Karla, Johann kierował firmą samodzielnie, a w późniejszych latach dołączył do niego syn Wilhelm. Kontakt osobisty z Richardem Wagnerem, który w tamtych czasach pracował w Biebrich nad „Die Meistersinger von Nurnberg” , dał impuls do opracowania Heckelphon, który jest używany do czasów dzisiejszych. Zaowocowało to niezliczoną ilością wynalazków w sektorze instrumentów dętych.

Dzięki tym sukcesom Johann Adam Heckel został w 1845 r. mianowanym producentem the Court of the Dukes of Nassau. Po jego śmierci w 1887 r. syn Wilhelm Hermann kontynuował kierowanie firmą pod nazwą „WILHELM HECKEL BIEBRICH”. W tamtych czasach zakres produkcji obejmował nie tylko fagoty, kontrafagoty czy heckelphony, ale również saksofony, klarnety, oboje i flety poprzeczne.

Do dzisiejszego dnia firma Wilhelm Heckel GmbH jest rodzinnym przedsięwzięciem. Bogate doświadczenie połączone najnowszymi osiągnięciami technologii stanowią podstawę w produkcji  instrumentów marki Heckel.

Sekret doskonałej jakości tkwi w wysokogatunkowym drewnie, które leżakuje przez co najmniej 12 lat. To specjalna technika powlekania i lakierowania korpusu sprawia, że instrumenty Heckel gwarantują wysoką odporność  i nośność akustyczną instrumentu. Każdy egzemplarz tworzony jest zgodnie z indywidualnymi wymaganiami przekazywanymi przez klienta. Nasze usługi nie zamykają się na procesie produkcyjnym, a muzycy, którzy zdecydowali się na zakup naszego instrumentu, mogą liczyć na dożywotnie wsparcie.

 

STRONA PRODUCENTA

Wilhelm Heckel