khlogo
Kuhnl & Hoyer 1
Kuhnl & Hoyer 2
Kuhnl & Hoyer 3

Kuhnl & Hoyer 5

Instrumenty dęte blaszane Kuhnl & Hoyer

Po powrocie z Kraju Sudetów podczas wojny, Adolf i Josef Kühnl połączył siły z Emilem Hoyerem i w 1948 wspólnie stworzyli markę Kühnl & Hoyer. Gmina Markt Erlbach odstąpiła firmie galerię klubu strzeleckiego na wybudowanie warsztatu instrumentów dętych. Prócz kilku narzędzi kapitał firmy stanowiło tylko zdobyte wcześniej doświadczenie w produkcji instrumentów. Firma Kühnl & Hoyer zaczynała jako producent trąbek i serwis instrumentów dętych.

Po reformie walutowej, warsztat został wyposażony w nowe zaawansowane technologie. W tym samym czasie portfolio firmy wzbogaciło się o nowy asortyment. W związku ze stale rosnącym popytem na instrumenty Kühnl & Hoyer, w 1952 r. manufaktura została wyposażona w nowoczesne pomieszczenia produkcyjne, w których zawsze szczególną uwagę poświęcano tradycji rzemiosła. Bazując na szybkim wzroście firmy, Kühnl & Hoyer zainwestowało w budowę nowej fabryki w 1957 r. w 1962 r. Emil Hoyer odchodzi z firmy, a biznes kontynuuje Adolf i Josef Kühnl. Dzisiaj firma jest już w rękach trzeciego pokolenia, prowadzona przez Dietera Kühnla.

Obecne portfolio firmy zawiera całą gamę instrumentów dętych, takich jak trąbki, kornety, flugelhorny, puzony, tenorhorny i barytony. Dodatkowo również instrumenty sygnałowe i myśliwskie. Każdy jeden instrument produkowany jest od początku do końca w fabryce w Markt Erlbach. Począwszy od 1949 roku tradycyjna wiedza o produkcji instrumentów łączy się z konsekwentnym włączaniem przemysłowego know-how oraz z zastosowaniem najnowszych metod, z komputerowym wspomaganiem projektowania, pomiarowania i strojenia włącznie, gwarantując niedoścignioną jakość oferowanych produktów.

Kühnl & Hoyer współpracuje ze znakomitymi muzykami i nauczycielami, aby dostosować swoje instrumenty do potrzeb i wymagań klientów. Najnowsze procesy produkcyjne i kontrola produkcji, zapewniają funkcjonowanie fabryki przyjazne dla środowiska. Każdy instrument Kühnl & Hoyer po wyjściu z hali produkcyjnej poddawany jest szczegółowej kontroli jakości. Najwyższe standardy jakości potwierdza już 6 otrzymanych nagród German Musical Instrument Award.

Zwycięzcy German Music Instrument Award

1991 –  Bb/F- tenor trombone model 139 GF, nickel silver light weight slide

1993 – Bb – trumpet model „Sella G”

2000 – Bb – baritone model 79/4 G

2001 – Bb/F – tenor trombone

2007 – Bb/F/Gb/D – bass trombone model „Orchestra bass”

2014 – Bb – tenor trombone Bart van Lier „512”

Jako rezultat współpracy z prof. Branimirem Slokarem, solistą i pedagogiem, w 1995 r. wypuszczony został model puzonu „Slokar”, prezentowany przez Slokar Trombone Quartet na ich koncertach na całym świecie.
W roku 1996 rozpoczęto produkcję różnych modeli puzonów dedykowanych dla jazzu, big bandów i orkiestr symfonicznych, gdzie do prac projektowych zaproszono holenderskiego puzonistę jazzowego i profesora konserwatorium Hilversum, Barta van Liera.

Prof. Malte Burba, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego w Dresden i Mainz, oraz światowej sławy trębacz, znany ze swoich koncertów i warsztatów, przyczynił się do powstania edycji „Malte Burba”. Od 2001 r. ta twórcza współpraca zaowocowała całą gamą trąbek i flugelhornów, zarówno instrumentów podstawowych jak profesjonalnych. Stale wprowadzane innowacje i bogate doświadczenie w produkcji instrumentów, zbierane przez przeszło 60 lat, gwarantuje wyrównane brzmienie w całej skali, doskonałą projekcję, dobrą intonację i nienaganne wykończenie naszych instrumentów.

STRONA PRODUCENTA

https://www.youtube.com/watch?v=zn5UPzH7RrA