B&S


HANS HOYER


MELTON MEINL WESTON


BESSON


ANTOINE COURTOIS


J. SCHERZER

INSTRUMENTY DĘTE BLASZANE BUFFET CRAMPON SAS

Buffet Crampon Deutschland GmbH mieści się w rejonie Vogtland, zwanym muzycznym zakątkiem Niemiec. Żadne inne miejsce w Niemczech nie może chlubić się przeszło 100-letnią tradycją w rozwoju i produkcji instrumentów muzycznych. Charakter tego miejsca inspirująco wpływa na funkcjonowanie całej firmy.
Gerhard A. Meinl, którego rodzina działa w przemyśle muzycznym od 7 pokoleń, w 1991 r. wniósł do TA Triumph-Adler AG swój personalny wkład – Wenzel Meinl GmbH (WMM), jako producent instrumentów Melton-Brass. Następnie zainicjował powstanie IMM Music Group, później TA Music Group, przyczyniając się w znacznym stopniu do jej rozbudowy. Wkrótce nabył dawną fabrykę instrumentów dętych i sygnałowych VEB i przy wsparciu silnej rodzinnej firmy przekształcił ją z sukcesem w Muzyczną Fabrykę Vogtland (VMI)

W 1994, pod parasolem grupy JA Musik w Markneukirchen, najnowocześniejszej fabryki instrumentów dętych w Europie, znalazły się kluczowe marki specjalizujące się w sztuce budowania instrumentów dętych, takie jak B&S, VMI, Scherzer i Meister Hans Hoyer. Doskonalone przez stulecia metody produkcji zostały wzbogacone o nowoczesne rozwiązania techniczne. Korzystając ze specjalnie opracowanego programu szkoleń, dotychczas zdobyta wiedza, doświadczenie i umiejętności są przekazywane nowym generacjom fachowców, aby zapewnić odpowiednią jakość produkcji

Dzisiaj firma funkcjonuje jako Buffet Crampon Deutschland GmbH, będąc światowym liderem handlowym w branży instrumentów dętych blaszanych i drewnianych, na każdym stopniu zaawansowania; od instrumentów dla początkujących adeptów sztuki muzycznej, przez instrumenty szkolne intermediate, po wysokie modele customowe klasy profesjonalnej. Dzięki spełnianiu najwyższych artystycznych oczekiwań, instrumenty Buffet Crampon Deutschland zapewniły sobie miejsce w najlepszych orkiestrach na świecie. Kolejnym atutem marki jest silna i osobista więź z wieloma artystami i muzykami, których fachowa wiedza i sugestie uwzględniane są później w procesie produkcyjnym. „W ten sposób nasze instrumenty osiągają doskonałą reakcję i intonację wraz z bogatym, pełnym dźwiękiem.”

B&S

Miłość do muzyki i głęboka świadomość potrzeb artystów oraz ich wymagań względem instrumentów stanowi podstawę naszej pracy. Nadajemy z muzykami na tych samych falach, słuchamy uważnie ich sugestii i robimy wszystko aby być pewnym, że życzenia grających zostały uwzględnione w procesie produkcji instrumentów. Sztuka rzemiosła, wrażliwość, precyzja i elastyczność łączą się tutaj z innowacyjną myślą techniczną.
Świadomi tradycji – bazując na 250 latach doświadczenia, dokładamy wszelkich starań aby nasze instrumenty były wzorem niezawodności i najwyższej jakości wykonania. Dzielimy się naszym doświadczeniem z pasją i zaangażowaniem, ponieważ tylko w ten sposób możemy budować instrumenty dęte najwyższej klasy. Nasze trąbki, puzony i tuby odznaczające się doskonałą reakcją, precyzyjną intonacją i znakomitą barwą, dają profesjonalnym muzykom możliwość grania zawsze na najwyższym poziomie.

HANS HOYER

Rodzina Hoyerów należy do najstarszych, produkujących instrumenty dęte w regionie Vogtland. Pierwszą wzmiankę o przodkach Hansa Hoyera znajdujemy na początku 19 stulecia.
Pochodzący z Klingenthal Mistrz Hans Hoyer, był szefem państwowej grupy VEB, jednej z największej i najbardziej innowacyjnej grupy projektantów waltorni i tub wagnerowskich w regionie.

Melton Meinl Weston

MELTON MEINL WESTON

Tuby Meinl-Weston już od dziesięcioleci uważane są za wzór niemieckiej dokładności.
Od 7 pokoleń rodzinna firma Meinl bez reszty oddaje się swojej pracy, zapewniając najlepszą jakość produkcji i staranne wykonanie instrumentów. Na sukces firmy wpływają w znacznym stopniu ciągłe badania i rozwój oraz osobiste zaangażowanie w finalną jakość produkcji.
Anton Meinl to marka reprezentująca najwyższe standardy techniczne i nieskazitelną jakość wykonania.
Jest on twórcą wszystkich bazowych rozwiązań technicznych w firmie Wenzel Meinl, w rezultacie których ich instrumenty zyskuja charakterystyczne: bogate i nośne brzmienie oparte na fundamencie Meinl-Weston. Odpowiednie wyważenie otwartości i oporu, daje nieporównywalną łatwość gry oraz ułatwia zwiększenie wydajności i kontroli nad barwą i intonacją.
Szeroki wybór oferowanych instrumentów jest niczym innym jak wiernym zaspokajeniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań muzyków. W przypadku Tub i Eufoniów Meinl-Weston, firma stawia sobie jeszcze wyższą poprzeczkę!

BESSON

Firma posiada wykwalifikowanych pracowników, wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i współpracuje z najbardziej cenionymi muzykami. Besson zawsze dąży do lepszych osiągnięć, tak jak Ty kiedy ćwiczysz.Nie wystarcza nam bazowanie na tradycji, naszym celem jest dostarczenie Ci instrumentu, który sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom. Brzmienie naszych instrumentów zadowala nawet najbardziej wymagających muzyków zespołowych, rozbrzmiewając w salach koncertowych na całym świecie.W ostatnich latach jakość instrumentów dętych Besson jest szczególnie wysoka za sprawą rygorystycznych testów i kontroli jakości; od surowych materiałów, pracy naszych doświadczonych specjalistów, po ostateczne wykończenie, zwieńczone sprawdzeniem instrumentów w akcji przez zawodowych muzyków. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Wam najlepsze instrumenty w rozsądnej cenie. Długotrwała jakość naszych instrumentów decyduje o tym, że jest to perspektywiczna inwestycja w Twoją muzyczną drogę.

Antoine Courtois

ANTOINE COURTOIS

Profesjonalne instrumenty Antoine Courtois dedykowane są muzykom najlepszych orkiestr na świecie i solistom. W ofercie dostępna jest cała gama instrumentów o zróżnicowanej spefycikacji, aby zaspokoić indywidualne potrzeby każdego instrumentalisty. Dziedziczone z pokolenia na pokolenie umiejętności rzemieślnicze, gwarantują bogaty, unikalny, inspirujący dźwięk, zapewniając instrumentom Antoine Courtois honorowe miejsce w najlepszych orkiestrach świata.

Instrumenty XTREME Antoine Courtois przeznaczone są dla muzyków jazzowych i artystów specjalizujących się w muzyce współczesnej. Ich zamysł i budowa skupiają się na aspektach barwy dźwięku i techniki gry. Rzemieślicza jakość instrumentów Antoine Courtois, a w szczególności ręcznie kształtowana czara, umożliwia trąbkom i puzonom XTREME przystosować się za każdym razem do indywidualnego stylu gry artysty, co czyni je na prawdę wyjątkowymi.

J. SCHERZER

Od 1884 r. Emil Knoth studiował i pracował z Augustem Richardem Penzelem w Schöneck/Vogtland. W 1900 r. otworzył w Markneukirchen pracownię instrumentów Rino. Kurt Knoth, syn Emila przejął biznes po ojcu i przeniósł na Mosenstraße 13, gdzie następnie przejął warsztat jego bratanek, Johannes Scherzer.
Kolejnym etapem w rozwoju firmy było połączenie manufaktury Johannesa Scherzera z przedsiębiorstwem państwowym B&S (Blechblas- und Signalinstrumenten- fabrik), gdzie bazując na tradycji, do dzisiaj produkuje doskonałe trąbki.