Instrumenty dęte Stomvi – klasyka z Walencji
Vincente Honorato Ibanez (1952)
W wieku zaledwie 28 lat założył firmę zajmująca się produkcją drobnej biżuterii. Jako, że pochodził z muzykalnej rodziny, w wieku 30 lat postanowił wdrożyć w życie nowy projekt: fabrykę instrumentów dętych blaszanych. To właśnie muzycy stali się dla niego inspiracją do rozpoczęcia ręcznej produkcji instrumentów, które zdobyły uznanie na rynku lokalnym, a w kolejnych latach, światowym. Doświadczenia z branży precyzyjnej nabyte w zakładach jubilerskich postanowił przenieść na grunt Stomvi, dlatego też instrumenty tej marki zyskały sławę jako perfekcyjnie wykonanych. Nie był tutaj wyjątkiem, ponieważ podobna historia miała miejsce w XVI i XVII w. w Norymberdze, gdzie rzemieślnicy w kooperacji z jubilerami zajmowali się produkcją instrumentów.
Ci, którzy mieli przyjemność go poznać, twierdzą że posiada wrodzony talent i wrażliwość na dostrzeganie najlepszego brzmienia. Vincente Honorato Ibanez do dnia dzisiejszego aktywnie uczestniczy w życiu firmy, a w specjalnym pomieszczeniu swojej fabryki w Xirivella w Walencji przyjmuje osobistości ze świata muzyki, z którymi dzieli się doświadczeniem oraz opiniami.
Fabryka
Wychodząc naprzeciw muzykom, firma Stomvi gruntownie przebudowała swoja fabrykę tak, aby stać się miejscem jeszcze bardziej otwartym. W tym celu udostępniono dwa pomieszczenia studyjne, aby zapewnić pełen komfort gry. Ponadto odbywają się tam regularne kursy mistrzowskie dla muzyków oraz serwisantów.
Innym ważnym elementem wizerunku firmy było stworzenie salonu, w którym dostępne są akcesoria oraz instrumenty dla każdego odwiedzającego firmę Stomvi. Na miejscu jest możliwość spersonalizowania instrumentu do indywidualnych potrzeb klienta, jak np. dobór krąglika itp.
Producent organizuje również wizytację z przewodnikiem po swoim zakładzie, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać wiedzę z zakresu procesu rzemieślniczej produkcji instrumentów dętych.