Paxman

Waltornie Paxman – historia

Firma Paxman założona została na przełomie XIX i XX wieku przez Henry’ego Paxmana. Przed rokiem 1945 zakład opuszczało zaledwie 12 egzemplarzy instrumentów.

Przełomowym okazał się rok 1950 kiedy to Richard Merewether, profesjonalny waltornista Sydney Symhony Orchestra, przybył do Anglii. Zdobywając coraz większą sławę na Wyspach Brytyjskich, pracował jednocześnie nad ideą doskonale brzmiącego instrumentu, a z większością swoich pomysłów podzielił się z Robertem Paxmanem, którego przekonał do produkcji waltorni dyszkantowej pojedynczej  w stroju „f” i waltorni podwójnej w stroju „F/f-wysokie” co w tamtych czasach było rozwiązaniem pionierskim. Instrumenty te okazały sie wielkim sukcesem, a współpraca pomiędzy Merewetherem, a Paxmanem zaowocowała opracowaniem ponad 50 różnych modeli. Wieloletnie badania i rozwój pozwalają na produkcję instrumentów, które stawiają firmę Paxman wśród światowej czołówki marek waltorniowych.

Bardzo ważna jest dla nas opinia waltornistów, stąd też, cały czas pracujemy nad udoskonalaniem naszych instrumentów. Każda waltornia opuszczająca linię produkcyjną jest skrupulatnie sprawdzana w celu zapewnienia wysokich standardów i oczekiwań stawianych wobec  firmy Paxman.

 

STRONA INTERNETOWA

Paxman
Paxman showroom

The Paxman Showroom

Londyńska siedziba firmy Paxman, zmieniała na przestrzeni lat swoją lokalizację, z Gerrard Street gdzie miała swój początek, przez Covent Garden, po Union Street, obecneej siedziby firmy, leżącej na południe od Tamizy. Przyjazny i przestronny showroom, jest jedynym tego typu obiektem w Anglii, w całości poświęconym waltornistom. Oprócz samych instrumentów możemy tu znaleźć akcesoria, pokrowce, futerały, książki, nuty, płyty CD oraz DVD.

Paxman_1