Waltornie Gebr. Alexander

W 1782 roku, producent instrumentów Franz Ambros Alexander przybył do Mainz, światowej sławy miasta nad Renem, gdzie Johannes Gutenberg wynalazł druk. F. A. Alexander dołączył do gildii rzemieślniczych i założył nową firmę produkująca wysokiej jakości instrumenty dęte. Dziś, ponad 230 lat później, firma Gebr. Alexander jest nadal kierowana przez potomków założyciela. Tradycyjne metody produkcji instrumentów dętych zostały zmodernizowane w ciągu wieków, a nowoczesne technologie wdrażane do metod produkcji podnoszą standard jakości produkowanych instrumentów. Jako, że firma jest w ścisłej współpracy z czołowymi muzykami na całym świecie, zapewnia ciągłe udoskonalanie instrumentów zarówno brzmieniowo jak ergonomicznie.

„Tradycja i Postęp – to dla nas podstawa i droga, którą się kierujemy. Tysiące listów wdzięczności z całego świata świadczą o zadowoleniu klientów, a instrumenty naszej marki używane są w najlepszych orkiestrach, szkołach i uniwersytetach na całym świecie. 

 

STRONA PRODUCENTA

Najwyższej jakości materiały

Przy produkcji instrumentu, bardzo ważny jest dobór surowców. Używamy  najwyższej jakości materiałów otrzymanych od zaufanych i wieloletnich dostawców. Nasze instrumenty wykonane są z trzech różnych stopów metali: żółtego i złotego mosiądzu, natomiast do podpórek oraz elementów ruchomych takich jak: dźwignia kwartwentyla, trigger, klapa wodna, przyciski wentyli obrotowych, podpórka pod kciuk, wykonane są ze srebra niklowego.

alexander_1

Ręczna kontrola

Ręczna kontrola jakości procesu produkcyjnego gwarantuje dokładność wymiarów wszystkich rurek. Mistrz rzemieślniczy odpowiedzialny jest za dobór materiału użytego do wyprodukowania instrumentu. Wszystkie części składowe są dokładnie sprawdzane i po przejściu rygorystycznych warunków przekazywane dalej do procesu produkcyjnego. Tak wnikliwa kontrola jakości powoduje, że każdy instrument opuszczający nasz warsztat gwarantuje najwyższą jakość.

Precyzja wentyli

Instrumenty Gebr. Alexander słyną z doskonałej jakości wentyli obrotowych. Ich cechy to doskonała szczelność, precyzja, niezawodność i długa żywotność. Akcja jest przenoszona do wentyla za pomocą trwałego i łatwego w konserwacji sprzęgła typu Miniball. Na życzenie klienta, możliwe jest wyposażenie wentyli w sprzęgła sznurkowe, oferowane skądinąd w kilku szczególnych przypadkach.


Standarowość wymiarów

Części cylindryczne waltorni Gebr. Alexander mają 12,1 mm. co jest standardem przyjętym w większości naszych instrumentów. Poszczególne komponenty są dokładnie kalibrowane za pomocą precyzyjnych szablonów, co umożliwia osiągnięcie wspomnianego standardu.

Lakier

Wszystkie nasze instrumenty wykańczane są w wysokim połysku. Specjalny lakier, złoto lub srebro o niezwykłej wytrzymałości i elastyczności chroni powierzchnię oraz zachowuje blask instrumentu przez długie lata. Aby osiągnąć powyższą jakość współpracujemy z wysoce wyspecjalizowanymi podwykonawcami. Na życzenie klienta dostarczamy instrument w stanie „surowym”.


alexander_6

Perfekcyjny strój

Wszystkie waltornie Gebr. Alexander dostarczane są standardowo w stroju A 443 Hz. Na życzenie klienta, instrument może być strojony inaczej. Wszystkie krągliki strojeniowe są tak zaprojektowane, aby można je było w szybki i wygodny sposób wysunąć do pożądanej pozycji. Pozwala to zachować optymalną elastyczność intonacji.

Wykwalifikowani doradcy

Nasi klienci – czy to amatorzy czy profesjonaliści –  obsługiwani są przez wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Naszymi konsultantami są ludzie z wieloletnim doświadczeniem w branży, często sami uczestniczący w procesie produkcji. Wiemy jak duże znaczenie ma dobór odpowiednio instrumentu do preferencji muzyka, dlatego też, dajemy klientowi możliwość indywidualnej konfiguracji dostosowanej do jego potrzeb. To powoduje, że każdy instrument Gebr. Alexander jest jedyny w swoim rodzaju.