Waltornie Finke

Waltornie Finke – filozofia i cele

Rzemiosło w produkcji naszych instrumentów rozpoczyna się od najmniejszych szczegółów. Ponad 50 letnie doświadczenie i wdrażanie nowych technologii sprawia, że nasze waltornie spełniają oczekiwania najbardziej wymagających muzyków. Marka FINKE to nie tylko produkcja instrumentów to także filozofia tradycyjnego stylu, brzmienia i elastyczności, które sprawiają, że każdy instrument wychodzący spod naszej ręki jest wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. 

 

STRONA INTERNETOWA

waltornie Finke

Trzy czary były częścią logo od samego początku istnienia firmy i były pierwotnym pomysłem Helmuta Finke. Przez ten czas zostały lekko zmodyfikowane.

profesjonalne waltornie finke

Nazwa „FINKE” (finch, ptak) po raz pierwszy pojawiła się w Niemczech około 1223 roku jako Vink. Słowo to oznaczało zarówno obwoźnego sprzedawcę, jak również kogoś beztroskiego i lubiącego spiewać.

Od wieków róże były symbolem niepodległości i niezależności Księstwa Lippe (obecnie powiatu). Nasza fabryka leży w bliskim sąsiedztwie tego historycznego okręgu, a róże będące jego symbolem, można znaleźć na każdym kroku.